Nie wiesz jaką karmę wybrać dla swojego pupila - odpowiedz na kilka prostych pytań i skorzystaj z naszych rekomendacji >>

Trening szczeniaka - kiedy rozpocząć szkolenie szczeniaka?

SzczeniętaTrening 

Szkolenie szczeniaka to istotny element wychowania pupila. Twój pies musi opanować niezbędne umiejętności, które będą niezmiernie przydatne w jego dalszym życiu. Trening szczeniaka zaczyna się już pierwszego dnia, kiedy przyprowadzisz pupila do domu, dlatego zadbaj o to, by rozplanować sobie jak szkolić szczeniaka, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że o niczym nie zapomnisz. 

Zanim zaczniesz szkolenie szczeniaka

Na zachowanie dorosłego psa składa się kilka elementów, o które musisz zadbać jako właściciel psa. Trening szczeniaka to jeden z nich, ale zanim zanim w ogóle zaczniesz szkolić psa, zwróć uwagę na podstawowe wychowanie, łączącą Was relację oraz otoczenie, w jakim żyje Twój pupil. To wszystko może mieć ogromny wpływ na zachowanie psiaka oraz przebieg jego szkolenia.
Aby lepiej się przygotować na przybycie nowego pupila, przeczytaj kilka naszych porad odnośnie przygotowania bezpiecznego otoczenia dla szczeniaka, a także poznaj rekomendacje związane z wyprawką dla szczeniaka

Wychowanie w domu

Wychowanie pomaga zrozumieć Twojemu psiakowi, jak ma postępować w domu. Pamięta, że pies nie do końca rozumie, jak przebiega życie w ludzkim domu, dlatego Twoim zadaniem jest nauczenie go zasad. Obowiązujące w domu zasady to struktura, której Twój pies potrzebuje w swoim życiu. Od pierwszego dnia ucz pupila, co może, a czego mu nie wolno. Jakie miejsca w domu są zakazane i jakich przedmiotów nie powinien gryźć. Pies musi też wiedzieć gdzie jest jego miska na wodę i gdzie dostaje swoją suchą karmę dla psa. Jednak jeśli chcesz osiągnąć jakiekolwiek sukcesy musisz pamiętać, że podstawą wszystkiego jest Wasza relacja.

Poznaj nasze porady dla właścicieli szczeniąt oraz więcej informacji na temat żywienia szczeniąt. Warto również poznać nasze rekomendacje dotyczące zabawek dla psów.

Relacja człowiek-pies

Szczeniak ma czuć się w Twoim towarzystwie bezpiecznie i komfortowo. W stresującej sytuacji pies powinien wiedzieć, że może zawsze liczyć na Twoje wsparcie. Pupil, który Ci ufa znacznie chętniej będzie z Tobą współpracował - wie przecież, że nie zrobisz niczego, co narazi go na jakieś nieprzyjemne doświadczenia czy niebezpieczeństwo. Wiele ras psów ma silnie rozwiniętą chęć współpracy z właścicielem, która jest niezmiernie przydatna podczas treningu szczeniaka. Poświęć swojemu pupilowi trochę uwagi i czasu. Początkowo to Ty będziesz szukał pupila i próbował zwrócić jego uwagę, jednak z czasem role się odwrócą i to pies będzie do Ciebie przychodził i domagał się atencji.
Sprawdź kompendium wiedzy na temat rozwoju szczeniąt.

Właściwe otoczenie

Każdy potrzebuje odpowiedniego otoczenia do życia. U małego szczeniaka otoczenie może mieć ogromny wpływ na jego rozwój. Pamiętaj jednak, że to Ty kształtujesz otoczenie swojego psa - to Ty decydujesz, z jakimi zwierzętami i ludźmi Twój pies będzie wchodził w interakcje oraz jakie miejsca może zobaczyć i zwiedzić. U psa w tak młodym wieku każde doświadczenie jest ważne i może mieć wpływ na kształtowanie osobowości Twojego pupila.
Produkty polecane do treningu psa:

Bravo - przysmaki bezglutenowe dla psa, miękkie

Miękkie i smaczne bezglutenowe przysmaki z jagnięciną, zawierają wyłącznie naturalne składniki.
gluten_free
Bezglutenowa
lamb
Jagnięcina
Białko: 30%
Zawartość tłuszczu: 7%
Sprawdź

Idol - hipoalergiczne przysmaki z jagnięciną dla psa

Bezzbożowe przysmaki w kształcie gwiazdek - monoproteinowa formuła dla psów o wrażliwym układzie trawiennym. Bez sztucznych aromatów i barwników.
grain_free
Bezzbożowy
hypo_allergenic
Hipoalergiczna
Białko: 15.0%
Zawartość tłuszczu: 2.5%
Sprawdź

Kiedy zacząć szkolenie psa?

Zastanawiasz się, kiedy zacząć szkolić psa? Niezależnie, czy wprowadzasz do domu szczeniaka, dorosłego psa czy seniora, zacznij szkolić psa już pierwszego dnia, gdy pupil pojawi się w domu. Twój pies potrzebuje kompletu podstawowych umiejętności, dzięki którym będzie odpowiednio funkcjonował w domu oraz w towarzystwie swoich opiekunów oraz innych zwierząt, które mogą już mieszkać w Twoim domu. Jeśli Twój pies czuje się szczególnie niekomfortowo w nowej przestrzeni, daj mu czas na oswojenie się z nowym domem i dopiero wtedy zaczynaj szkolenie szczeniaka. Gdy pies nadal bada nową przestrzeń ciężko będzie mu się skupić na tym, co do niego mówisz i czego go uczysz. Bądź wyrozumiały i zwracaj uwagę na sygnały, jakie daje Ci Twój pies. Czy pupil ma podkulony ogon i nisko położone uszy? A może w ogóle boi się jeszcze wyjść ze swojego psiego legowiska? W pierwszej kolejności zadbaj o komfort Twojego czworonożnego przyjaciela, wtedy dopiero przechodź do pracy z nim.

Jak szkolić szczeniaka?

Ciężko wskazać jedną, niezawodną metodę, która zadziała z każdym psem. Różne rasy psów wymagają innego szkolenia, a czasem jest to kwestia zupełnie indywidualna, w pełni uzależniona od wcześniejszych doświadczeń pupila. Podczas treningu szczeniaka bądź cierpliwy i wyrozumiały - Twój pupil dopiero uczy się z Tobą współpracować, więc nie denerwuj się, jeśli coś nie wychodzi. Zwykle im lepsza atmosfera panuje podczas szkolenia, tym chętniej Twój pupil będzie współpracował. Pamiętaj, że Twój szczeniak potrzebuje też czasu na zabawę - możesz połączyć zabawę z treningiem, dzięki czemu Twój pies będzie przyjemniej wspominał lekcje z Tobą. W tym celu warto obejrzeć rekomendowane przez nas zabawki dla psów. Na treningu ze szczeniakiem niezbędne będą oczywiście psie przysmaki, którymi możesz zachęcić swojego pupila do współpracy. Smakowite przekąski dla psów to również świetna nagroda za dobre sprawowanie podczas lekcji. W szkoleniu psa możesz wesprzeć się klikerem, który ułatwi zasygnalizowanie pupilowi poprawnie wykonanego polecenia. Pamiętaj jednak, że sam kliker nie może być jedyną nagrodą i pochwałą za dobre zachowanie. Inną formą nagrody może być ulubiona karma dla szczeniaka podawana w trakcie spaceru.
Tutaj znajdziesz porady związane z nauką podstawowych komend. 

Trening pozytywnego wzmocnienia

U wielu szczeniąt rewelacyjne efekty przynosi trening pozytywnego wzmocnienia. Szkolenie szczeniaka w bezstresowej i przyjemnej atmosferze przynosi lepsze skutki, niż karcenie zwierzaka za błędy. Pochwal swojego pupila, kiedy poprawie wykona wydane mu polecenie. Ważne, żeby nagradzać zwierzaka jedynie wtedy, kiedy poprawnie wykona polecenie czy komendę. Nie nagradzaj psa, kiedy nie zrealizuje sztuczki albo nie zareaguje na komendę. Poczekaj, nie reaguj i wydaj komendę ponownie. Twój psiak musi zrozumieć różnicę miedzy dobrze, a źle wykonanym zadaniem. Nagroda ma być sygnałem, że pies zachował się poprawnie. 

Ile powinien trwać trening szczeniaka?

Szczeniaki to pełne energii stworzenia, które mogą mieć problem ze skupieniem się na jednym zadaniu przez dłuższy czas. Dlatego szkolenie szczeniaka lepiej rozplanować na więcej krótkich, nawet kilkuminutowych sesji w ciągu dnia. W ten sposób trening nie znudzi się Twojemu pupilowi i nie będzie mu się źle kojarzył. Nie przemęczaj też szczeniaka. Zabawa i drzemka jest tak samo ważna w rozwoju szczeniaka, jak trening. Im szczeniak jest młodszy, tym oczywiście jest bardziej podatny na naukę. To jednak nie oznacza, że starszego szczeniaka czy dorosłego psa nie można już niczego nauczyć. Cierpliwością i konsekwencją można osiągnąć rewelacyjne efekty, nawet jeśli pracujesz z psim seniorem.

Przedszkole dla szczeniąt

Bardzo ważnym elementem szkolenia szczeniąt jest oczywiście odpowiednia socjalizacja. Jeśli chcesz oswoić swojego szczeniaka z innymi psami możesz zdecydować się na wysłanie pupila do przedszkola dla szczeniąt. Zastanawiasz się, kiedy wysłać psa na szkolenie do przedszkola? Pupil, którego posyłamy do przedszkola powinien znać już podstawowy treningu posłuszeństwa, byś mógł jakkolwiek kontrolować zachowanie swojego psa w otoczeniu innych czworonogów. Przedszkole dla szczeniąt nie jest nastawione na naukę komend czy wprowadzanie podstawowych zasad do życia Twojego psa. Przedszkole dla szczeniąt to jedynie sposób na oswojenie szczeniaka z towarzystwem innych psów.

Inne artykuły poświęcone szczeniętom:

Inne produkty polecane do szkolenia psa:

26,00 zł

34,00 zł

17,00 zł

26,00 zł

24,00 zł

14,00 zł

Husse polecają szczęśliwe zwierzęta!

 

Bunia i Kluska

"Bunia i Kluska, te dwa "anioły", czasami zwane małpami, dokonały wyboru. Nareszcie trafiłem na karmę ,która przede wszystkim im smakuje, a do tego w niepamięć odeszły ciągłe problemy zdrowotne. Karma Digest sprawiła, że skończyły się koncerty w jelitach, a i powietrze w domu zrobiło się jakby lżejsze i bardziej przejrzyste - każdy przyjaciel buldoga wie o czym mówię. ;) Nie ma już drapania jakby obsiadło je stado pcheł, a kolor skóry w końcu jest taki, jak powinien. W różu nie było im do twarzy. Polecam wszystkim których zwierzaki mają wrażliwy układ pokarmowy i przy okazji alergię."

Łukasz

Ares

"Ares to pies bardzo aktywny. Bierze udział w licznych szkoleniach, pracuje na zajęciach z obrony oraz nosework. Kiedy okazało się, że Ares jest alergikiem i musimy zmienić karmę, ponieważ od tej, którą mu podawałam pies się drapał i notorycznie powstawały zmiany skórne. Szukałam karmy odpowiedniej dla niego i tak trafilam na Husse Digest Giant, hipoalergiczną karmę dla psów ras olbrzymich. Dzięki niej zniknęły wszystkie problemy. Skóra jest czysta, sierść się poprawiła, a Ares przestał się drapać. Dodatkowym plusem jest zawartość glukozaminy i chondroityny na stawy i tauryny, która u psów ras dużych wspiera działanie mięśnia sercowego. Ponieważ Ares uwielbia rybę, to dla urozmaicenia dostaje również hipoalergiczną karmę Husse Ocean Care z łososiem. Ares zadowolony, a szczęśliwy pies = zadowolony opiekun! :)"

Pozdrawiamy i gorąco polecamy.
Aneta i Ares

Doceniają nas:

Dołącz do nas!

Pracuj w dowolnych godzinach, zarabiaj tyle, ile chcesz, działaj we własnym regionie.

Pracuj z nami

Husse - szwedzka karma dla psów, kotów i koni

Husse to szwedzki producent karmy dla psów, kotów i koni z ponad 30 letnim doświadczeniem na rynku. Głównym celem Husse jest promowanie zdrowego trybu życia zwierząt. Wszystkie karmy, smakołyki i suplementy Husse powstają wyłącznie z najwyższej jakości, starannie dobranych składników. Wszystkie produkty wytwarzane są zgodnie z tradycyjnymi, skandynawskimi recepturami, a linie produkcyjne są pod stałą kontrolą weterynaryjną. Poza jakością produktów Husse to też jakość usługi. Lokalni przedstawiciele Husse przechodzą gruntowne szkolenie z zakresu żywienia zwierząt i chętnie pomogą dobrać właściwą dietę dla Twojego psa, kota lub konia. Produkty Husse nie są dostępne w tradycyjnej sieci sprzedaży - dostarczamy je prosto z fabryki do klienta, dzięki czemu możemy oferować najwyższej jakości produkty w konkurencyjnych cenach. Karmy Husse możesz zawsze zamówić z dostawą pod same drzwi. 

Wszystko, czego potrzebujesz dla pupila w jednym miejscu 

W ofercie Husse znajdziesz wszystko to, czego może potrzebować Twój pupil. Nasze suche karmy dla psów i kotów to świetny fundament ich diety - suche karmy to odpowiednio zbilansowane diety dopasowane do potrzeb psów i kotów różnych wielkości oraz na różnych etapach życia, tj. szczeniąt i kociąt, psów i kotów dorosłych oraz seniorów. Masz psa lub kota o specjalnych potrzebach żywieniowych? Zadbaliśmy o szczególne potrzeby zwierząt z wrażliwym układem trawiennym i alergiami pokarmowymi, po zabiegu sterylizacji lub kastracji oraz pupili z tendencją do nadwagi. Szukasz zabawek dla psów i kotów? Zabawki Husse powstają z najwyższej jakości materiałów, są trwałe i zapewnią pupilowi godziny rozrywki. Zdrową i naturalną dietę psa, kota lub konia możesz urozmaicić smakowitymi przysmakami. Przysmaki dla psów i kotów i koni to smakowity dodatek do ich diety oraz rewelacyjna nagroda podczas szkolenia i treningu. Potrzebujesz produktów pielęgnacyjnych dla swojego zwierzaka? Sięgnij po szampony, kosmetyki pielęgnacyjne, oleje i balsamy, z którymi zadbasz o piękny i zdrowy wygląd swojego psa, kota lub konia.