17.09.2021
Gotowanie dla psa - co gotować i czy warto?
Gotowanie dla psa - co gotować i czy warto?
Żywienie Gotowanie dla psa
Myślisz nad zmianą diety swojego czworonożnego przyjaciela? Szukasz lepszej alternatywy dla dostępnych w markecie karm dla zwierząt? Wielu właścicieli w takiej sytuacji wybiera karmy premium i super premium czyli zbilansowaną dietę dla psa na przykład oferowaną przez Husse. Niektórzy również decydują się na pójść o krok dalej i zacząć gotować dla psa samemu, co pozwala na pełną kontrolę nad zawartościami posiłków. Zastanawiasz się, co gotować dla psa, by skomponować pupilowi zdrowy i pełnowartościowy posiłek?
Co gotować dla psa?
Mięso, czyli podstawa psiej diety
Lyster - bezglutenowa karma sucha Cold Pressed z łososiem
Mild - bezglutenowa karma sucha Cold Pressed z pstrągiem
Warzywa i owoce
Jest cała lista warzyw i owoców, które Twój pies może, a nawet powinien jeść. Jednak nie wszystkie warzywa dostarczają psu wartościowe składniki odżywcze. Niektóre warzywa i owoce są dla psów silnie trujące i nigdy nie powinny znaleźć się w posiłku czworonoga. Zobacz, jakie warzywa może jeść pies, a czego kategorycznie nie podawać psu. Pamiętaj też, że pewne warzywa, które można wprowadzić do psiej diety, powinny być uprzednio poddane obróbce termicznej.
Jajka
Wartościowym dodatkiem do psiej diety mogą być również jajka. Te można podawać czworonogom zarówno na surowo, jak i ugotowane na miękko lub twardo. Uważaj z ilością podawanych psu jajek surowych - w białku jajka znajduje się awidyna, która w nadmiarze może prowadzić do niedoboru biotyny w organizmie psa.
Kasza, makaron, ryż
Układ pokarmowy psów nie jest przyzwyczajony do trawienia węglowodanów, dlatego ich w diecie psa powinno być najmniej. Dieta gotowana dla psa może być wzbogacona kaszą, ryżem lub też makaronem, które dostarczą trochę węglowodanów i skrobii naszemu czworonożnemu pupilowi. Kasza, ryż lub makaron dla psa to popularne wypełniacze, które zwiększają sytość posiłku, ale powinny być podawane okazjonalnie i w małych ilościach.