Nie wiesz jaką karmę wybrać dla swojego pupila - odpowiedz na kilka prostych pytań i skorzystaj z naszych rekomendacji >>

Jak przewozić kota?

Wychowanie  Podróż

Walizki spakowane, woda zakręcona, prowiant na drogę gotowy, pozostaje tylko złapać kota i umieścić go w transporterze. Tylko gdzie jest kot? Za pralką go nie ma, w szafie też. Może schował się pod kanapą? Jeśli tak wygląda Twoja każda wycieczka z kotem, prawdopodobnie musisz popracować nad tym, żeby podróż nie kojarzyła się kotu z czymś stresującym. Jak przewozić kota, żeby zwierzak nie bał się i nie stresował? 

Po pierwsze, w czym przewozić kota?

Pierwszą z rzeczy, o które musisz zadbać, gdy zabierasz kota na wyjazd, jest oczywiście bezpieczeństwo zwierzaka. Kot nie może swobodnie chodzić po samochodzie i utrudniać kierującemu prowadzenie pojazdu. Kot może podróżować w samochodzie na kilka różnych sposobów. W trakcie podróży z czworonogiem musisz jednak pamiętać, żeby zadbać o komfort tak swój, jak i współpasażerów oraz samego zwierzaka. Przygotuj się na każdą ewentualność - jeśli jeszcze nigdy nie podróżowałeś z kotem, może okazać się, że kot będzie wymiotował lub załatwi swoją potrzebę fizjologiczną w transporterze, a w najgorszym przypadku, na Twoich kolanach. W takim razie, jak przewieźć kota samochodem, by nikt na tym nie ucierpiał?

Jak przewozić kota - wersja pierwsza, transporter 

Z perspektywy bezpieczeństwa Twojego kota, a zarazem Twojego komfortu najlepszym rozwiązaniem będzie transporter. Na rynku znajdziesz je w różnych kształtach, rozmiarach, wykonane z rozmaitych materiałów. Głównym zadaniem transportera jest ograniczenie kotu poruszania się w pojeździe, co sprawdza się idealnie w przypadku kotów, które jeszcze nie przyzwyczaiły się do jazdy samochodem. Transporter możesz wygodnie zabezpieczyć pasami, co dodatkowo chroni kota przy ewentualnych kolizjach drogowych i wypadkach. Dodatkowo, na pierwsze wyprawy samochodem, transporter możesz wyłożyć specjalną matą, która wchłonie kocie odchody lub wymioty, jeśli Twojemu mruczkowi zdarzy się jakiś wypadek.

Zwierzak nie może być uciążliwy

Zwierzęta przewożone w transporcie publicznym nie mogą być uciążliwe dla pasażerów, dlatego też transporter jest wymogiem, który pozwala w pewien sposób zapanować nad zwierzakiem w trakcie podróży. Tu warto też pamiętać, że jeśli Twój kot zachowuje się głośno podczas podróży, bo się stresuje, warto przed wyjazdem podać mu preparaty uspokajające dla kota. Zanim jednak podasz kotu jakiekolwiek środki na uspokojenie przed wyjazdem, skonsultuj się z weterynarzem, który pomoże Ci wybrać odpowiedni preparat i dobrać jego dawkę. 

Nie karm przed podróżą

W dniu wyjazdu zadbaj o to, by między ostatnim posiłkiem kota, a wyjazdem minęły minimum 3 godziny. Najlepiej podaj mu miseczkę z mokrą karmą dla kota w momencie, gdy znosisz bagaże do samochodu. Porcja nie powinna być zbyt duża, szczególnie u kotów, które nie miały jeszcze okazji często podróżować. Do samochodu spakuj suchą karmę dla kota, którą możesz podać kociakowi po dotarciu do celu. 

W czym przewozić kota podczas jazdy pociągiem lub autobusem?

Transporter będzie niezbędnym wyposażeniem, jeżeli planujesz podróżować z kotem transportem zbiorowym. Zarówno w autobusach, jak i pociągach powinno się (a nawet czasem przewoźnik tego wymaga) przewozić małe zwierzęta domowe w specjalnie przeznaczonych do tego koszach lub transporterach. W zależności od przewoźnika mogą obowiązywać też inne zasady w zakresie opłat za przejazd. Sprawdź przed podróżą czy musisz wykupić bilet dla swojego mruczka.

Jak przewozić kota bez transportera?

Są jednak przypadki, w których kot źle reaguje na podróż w transporterze. Być może zwierzak nigdy nie miał okazji przyzwyczaić się do przebywania w nim albo nie odpowiada mu zamknięta przestrzeń, bo jest ciekawy, co dzieje się poza transporterem. W takim razie, jak przewozić kota w aucie bez transportera, kosza czy torby? Jeśli znasz już swojego mruczka i doskonale potrafisz odczytać jego sygnały, możesz spróbować udać się w podróż z kotem na kolanach. To jednak rozwiązanie, które najlepiej sprawdzi się przy krótkiej podróży, przykładowo gdy zabierasz kota w odwiedziny do znajomych kilka ulic dalej.
Mogą Ci się przydać:

Antistress - roślinny preparat uspokajający dla psa i kota

100% ziołowy preparat o działaniu uspokajającym. Przyczynia się do neutralizowania hormonów wydzielanych przez strach, stres i pobudzenie.
balanced_nutrition
Zrównoważone odżywianie
Białko: 0.02%
Zawartość tłuszczu: 0.01%
Sprawdź

Treats - smakołyk dla kota z kurczakiem i łososiem

Smaczne i miękkie smakołyki opracowane w celu wspierania układu moczowego kotów.
chicken
Kurczak
cranberry
Żurawina
Białko: 19%
Zawartość tłuszczu: 5%
Sprawdź

Jak przewieźć kota samochodem - wersja druga, siedziska dla kota

Czasem koty na tyle przyzwyczajają się do podróży samochodem, że potrafią niemal w pełni zrelaksować się w trakcie jazdy. Jeśli Twój kot nie odczuwa potrzeby spacerowania po samochodzie w trakcie jazdy, tylko wybiera drzemkę, możesz pozwolić kotu jechać w jego kocim legowisku. Zabudowane siedziska dla kota mogą pełnić funkcję wygodnego i przytulnego transportera, w którym kot chętnie utnie sobie drzemkę, gdy Ty będziesz z nim jechać na urlop albo do mieszkającej w innym mieście rodziny.

Podróż samochodem i pasy dla kota

Gdy transporter nie wchodzi w grę, a w planach masz kilkugodzinną podróż ze swoim mruczkiem, możesz zdecydować się na specjalne pasy dla kota. Kocie pasy bezpieczeństwa to rodzaj uprzęży z krótką smyczą, którą wpina się do pasów samochodowych. W ten sposób kot może w miarę swobodnie poruszać się po tylnym siedzeniu samochodu, lub podróżować na siedzeniu pasażera, ale pasy ograniczają go na tyle, że nie może biegać swobodnie po całym wnętrzu samochodu. W ten sposób nie musisz stresować kota podróżą w transporterze, a sama podróż dla ciekawego kota może być nawet pewnego rodzaju przygodą. Nie zapomnij położyć na siedzenie specjalnej maty, która nie tylko uchroni tapicerkę przed pazurkami, ale może okazać się niezmiernie przydatna, jeśli kot będzie chciał załatwić swoją potrzebę lub wystąpią u zwierzaka objawy choroby lokomocyjnej.

Jak przewieźć kota samochodem z hodowli do domu?

A co w przypadku, gdy jedziesz po małego kociaka do hodowli czy schroniska i nie masz ze sobą transportera ani specjalnego legowiska dla kota? Co prawda większość schronisk i hodowli informuje świeżo upieczonych opiekunów kotów, żeby po swojego nowego przyjaciela przyjechać właśnie z transporterem lub choćby kocem, ale jeżeli nie masz ze sobą nic, małego kociaka możesz przewieźć nawet w pudełku.

Jak przyzwyczajać kota do podróży?

Gdy już wiesz, że czeka Cię podróż z kotem, a zostało do niej jeszcze trochę czasu, zacznij stopniowo oswajać kota z samochodem oraz jazdą w nim. Na samym początku wystarczy, że zabierzesz kota na kilka minut do samochodu stojącego na parkingu. Pozwól kotu najpierw zaznajomić się z nową przestrzenią, dopiero później zabieraj go na coraz dłuższe przejażdżki. Pamiętaj o metodzie pozytywnego wzmocnienia - nagradzaj kota za dobre zachowanie, najlepiej przy pomocy apetycznych smakołyków dla kota.

Pamiętaj o komfortowych warunkach dla kota!

Żeby podróż z kotem przebiegła bez stresu i wszelkich nieprzyjemności, musisz pamiętać, że Twój czworonożny przyjaciel musi mieć zapewnione komfortowe warunki w aucie. Jak transportować kota, żeby zwierzakowi nie doskwierało gorąco lub zimno? Latem dobrze ustawić klimatyzację, by w samochodzie nie panowała zbyt wysoka temperatura, ale uważaj, żeby nie stawiać transportera bezpośrednio przy wywietrzniku, bo może się to skończyć nawet przeziębieniem u kota. Jeśli auto nagrzewa się długo zimą, nie zapomnij dorzucić do transportera dodatkowego koca. Lubisz słuchać muzyki w trakcie podróży? Ścisz ulubioną playlistę - głośna muzyka może dodatkowo stresować Twojego mruczka.

Styl jazdy ma znaczenie! 

Kojarzysz te śmieszne uczucie łaskotania w brzuchu, gdy jedziesz samochodem, który nagle zaczyna przyspieszać? Tak małe stworzenie, jak kot odczuwa w podróży wszystko ze zdwojoną siłą. Każdy wybój na drodze to małe trzęsienie ziemi, a nagłe przyspieszanie i hamowanie przyprawia o nudności. W trakcie podróży z kotem pamiętaj, żeby dostosować prędkość jazdy i w miarę możliwości nie wykonywać manewrów gwałtownego hamowania lub skręcania.

Kocie produkty:

Tuna Recipe - mus dla kota z dzikim tuńczykiem 12x30 g

Z dodatkiem suszonego bonito

74,00 zł

168,00 zł

94,00 zł

Exclusive Kattunge - karma sucha dla kociąt 2 kg

Zbilansowana dieta kociąt

92,00 zł

Drapak dla kota w kształcie pętli

Złuszczanie pazurów

149,00 zł

79,00 zł

126,00 zł

93,00 zł

Husse polecają szczęśliwe zwierzęta!

 

Bunia i Kluska

"Bunia i Kluska, te dwa "anioły", czasami zwane małpami, dokonały wyboru. Nareszcie trafiłem na karmę ,która przede wszystkim im smakuje, a do tego w niepamięć odeszły ciągłe problemy zdrowotne. Karma Digest sprawiła, że skończyły się koncerty w jelitach, a i powietrze w domu zrobiło się jakby lżejsze i bardziej przejrzyste - każdy przyjaciel buldoga wie o czym mówię. ;) Nie ma już drapania jakby obsiadło je stado pcheł, a kolor skóry w końcu jest taki, jak powinien. W różu nie było im do twarzy. Polecam wszystkim których zwierzaki mają wrażliwy układ pokarmowy i przy okazji alergię."

Łukasz

Ares

"Ares to pies bardzo aktywny. Bierze udział w licznych szkoleniach, pracuje na zajęciach z obrony oraz nosework. Kiedy okazało się, że Ares jest alergikiem i musimy zmienić karmę, ponieważ od tej, którą mu podawałam pies się drapał i notorycznie powstawały zmiany skórne. Szukałam karmy odpowiedniej dla niego i tak trafilam na Husse Digest Giant, hipoalergiczną karmę dla psów ras olbrzymich. Dzięki niej zniknęły wszystkie problemy. Skóra jest czysta, sierść się poprawiła, a Ares przestał się drapać. Dodatkowym plusem jest zawartość glukozaminy i chondroityny na stawy i tauryny, która u psów ras dużych wspiera działanie mięśnia sercowego. Ponieważ Ares uwielbia rybę, to dla urozmaicenia dostaje również hipoalergiczną karmę Husse Ocean Care z łososiem. Ares zadowolony, a szczęśliwy pies = zadowolony opiekun! :)"

Pozdrawiamy i gorąco polecamy.
Aneta i Ares

Doceniają nas:

Dołącz do nas!

Pracuj w dowolnych godzinach, zarabiaj tyle, ile chcesz, działaj we własnym regionie.

Pracuj z nami

Husse - szwedzka karma dla psów, kotów i koni

Husse to szwedzki producent karmy dla psów, kotów i koni z ponad 30 letnim doświadczeniem na rynku. Głównym celem Husse jest promowanie zdrowego trybu życia zwierząt. Wszystkie karmy, smakołyki i suplementy Husse powstają wyłącznie z najwyższej jakości, starannie dobranych składników. Wszystkie produkty wytwarzane są zgodnie z tradycyjnymi, skandynawskimi recepturami, a linie produkcyjne są pod stałą kontrolą weterynaryjną. Poza jakością produktów Husse to też jakość usługi. Lokalni przedstawiciele Husse przechodzą gruntowne szkolenie z zakresu żywienia zwierząt i chętnie pomogą dobrać właściwą dietę dla Twojego psa, kota lub konia. Produkty Husse nie są dostępne w tradycyjnej sieci sprzedaży - dostarczamy je prosto z fabryki do klienta, dzięki czemu możemy oferować najwyższej jakości produkty w konkurencyjnych cenach. Karmy Husse możesz zawsze zamówić z dostawą pod same drzwi. 

Wszystko, czego potrzebujesz dla pupila w jednym miejscu 

W ofercie Husse znajdziesz wszystko to, czego może potrzebować Twój pupil. Nasze suche karmy dla psów i kotów to świetny fundament ich diety - suche karmy to odpowiednio zbilansowane diety dopasowane do potrzeb psów i kotów różnych wielkości oraz na różnych etapach życia, tj. szczeniąt i kociąt, psów i kotów dorosłych oraz seniorów. Masz psa lub kota o specjalnych potrzebach żywieniowych? Zadbaliśmy o szczególne potrzeby zwierząt z wrażliwym układem trawiennym i alergiami pokarmowymi, po zabiegu sterylizacji lub kastracji oraz pupili z tendencją do nadwagi. Szukasz zabawek dla psów i kotów? Zabawki Husse powstają z najwyższej jakości materiałów, są trwałe i zapewnią pupilowi godziny rozrywki. Zdrową i naturalną dietę psa, kota lub konia możesz urozmaicić smakowitymi przysmakami. Przysmaki dla psów i kotów i koni to smakowity dodatek do ich diety oraz rewelacyjna nagroda podczas szkolenia i treningu. Potrzebujesz produktów pielęgnacyjnych dla swojego zwierzaka? Sięgnij po szampony, kosmetyki pielęgnacyjne, oleje i balsamy, z którymi zadbasz o piękny i zdrowy wygląd swojego psa, kota lub konia.