Kociak w domu - dobry start z Husse
Wszystko co musisz wiedzieć, jako początkujący właściciel kota. Poznaj podstawy odżywiania, zdrowia i szkolenia swojego kociaka.
Podjąłeś już ważną decyzję i wybrałeś swojego futrzastego przyjaciela. Teraz czeka Cię najważniejszy okres w jego rozwoju. Pierwszy rok życia dla kociąt to okres szybkiego rozwoju, zarówno fizycznego jak i psychicznego. To, ile czasu i uwagi poświęcisz na szkolenie i właściwą opiekę będzie miało bezpośredni wpływ na fizyczną formę oraz zachowanie Twojego mruczka w codziennym życiu.
Exclusive Kattunge - zbilansowana karma sucha dla kociąt
Tuna Recipe - mus dla kota z dzikim tuńczykiem
Pierwsze chwile w nowym domu
Kiedy masz przyprowadzić swojego kociaka do jego nowego domu zadbaj o to, by wszystko było dopięte na ostatni guzik. Pierwsze chwile w nowym domu to stresujący moment dla małego kociaka, dlatego zadbaj, by Twój kociak miał moment spokoju, by poznać nowe otoczenie. Na początku możesz wydzielić dla niego jedno pomieszczenie, dzięki temu kociak łatwiej i szybciej zaaklimatyzuje się w nowym miejscu. Uprzedź wszystkich domowników, szczególnie dzieci - kocięta są bardzo delikatne i płochliwe. Dowiedz się więcej o:
Żywienie kociąt
Kocięta rosną bardzo szybko między 2. a 6. miesiącem swojego życia. Pierwszy rok to w przypadku większości ras okres, w którym kociak przechodzi wiele zmian, szczególnie fizycznych. Zbilansowana dieta to podstawa prawidłowego wzrostu kociąt po odsadzeniu. Zapotrzebowanie energetyczne u kociąt jest większe niż u kotów dorosłych, ale dzienną porcję karmy należy podzielić na mniejsze posiłki. Dowiedz się więcej o:
Rozwój kociąt
W pierwszym roku swojego życia kocięta przechodzą okres dynamicznego rozwoju fizycznego i psychicznego. Odpowiednie szkolenie to szansa na wzmocnienie Waszej relacji oraz inwestycja w stabilnego emocjonalnie dorosłego kota. Już od najmłodszych lat należy uczyć kocięta właściwego zachowania w domu oraz w relacjach z innymi zwierzętami lub domownikami.
Zdrowie i pielęgnacja
Przyzwyczajaj kociaka do podstawowej domowej kontroli. Regularnie sprawdzaj zęby, oczy i uszy, kontroluj też łapy i pazury. Dzięki temu dorosły kot nie będzie niespokojny podczas rutynowych kontroli w domu i u weterynarza. Nos kota powinien być chłodny, oczy błyszczące, czyste bez wydzieliny w kącikach lub łzawienia. Do 6. miesiąca życia kot powinien mieć już wszystkie stałe zęby, zwróć zatem uwagę, czy zęby są białe i błyszczące, a dziąsła całkowicie różowe. Koty to zwierzęta, które doskonale radzą sobie z utrzymaniem higieny osobistej. To jednak nie oznacza, że możesz zupełnie odpuścić sobie wszelkie zabiegi pielęgnacyjne.