Szczeniak w domu - dobry start z Husse
Wszystko co musisz wiedzieć, jako początkujący właściciel psa. Poznaj podstawy odżywiania, zdrowia i szkolenia swojego szczeniaka.
Szczeniak w domu to ogromna zmiana dla Ciebie, Twojej rodziny oraz dla samego zwierzaka. Pierwszy dzień szczeniaka w nowym domu potrafi być trudnym i stresującym doświadczeniem, dlatego konieczne jest przygotowanie zarówno odpowiedniej przestrzeni, jak i przedstawienie rodzinie planu działania w okresie, gdy nowy zwierzak dopiero aklimatyzuje się w domu. Szczeniak w nowym domu może czuć się niekomfortowo, a nawet odczuwać strach, dlatego musisz zrobić wszystko, by ułatwić mu ten trudny moment w jego życiu.
Valp Mini - karma sucha dla szczeniąt ras małych
Valp Maxi - karma sucha dla szczeniąt ras dużych
Valp Digest - karma sucha dla szczeniąt wrażliwych
Valp Farm - bezzbożowa karma dla szczeniąt
Pierwsze chwile w nowym domu
Pierwszy dzień szczeniaka w domu to wielkie wydarzenie. Dlatego upewnij się, że wszystko jest przygotowane, a Ty wiesz czego się spodziewać. Przed przyprowadzeniem szczeniaka do nowego domu, upewnij się, że nic Cię nie zaskoczy. Uprzedź wszystkich domowników, szczególnie tych najmłodszych, że pies potrzebuje chwili spokoju, żeby zapoznać się z otoczeniem. Pierwszy dzień w nowym domu to dla szczeniaka okres dosyć trudny i stresujący, dlatego powinien mieć trochę czasu, żeby oswoić się z nową sytuacją. Wstrzymaj się z przedstawianiem szczeniaka dalszej rodzinie i znajomym do czasu, kiedy zwierzak pozna nowe otoczenie. Pierwsze dni ze szczeniakiem poświęć na zacieśnianie Waszych relacji, zdobycie zaufania pupila i stworzenie bezpiecznej i komfortowej przestrzeni życiowej dla Twojego zwierzaka. Dowiedz się więcej o:
Karmienie szczeniąt
W fazie szybkiego wzrostu i rozwoju szczenięta mają duże zapotrzebowanie na karmę - oczywiście dopasowaną do ich potrzeb karmę dla szczeniąt. Jednak ich mały i delikatny żołądek oraz nie w pełni ukształtowany układ trawienny nie powinny przyjmować dziennej dawki karmy w dużych porcjach. Zaplanuj dla swojego szczeniaka więcej posiłków w ciągu dnia z mniejszą ilością karmy. Pamiętaj, że suchą karmę dla psa możesz łączyć z odpowiednią dla szczeniąt mokrą karmą dla psa. Zacznij od 6 posiłków dziennie i wraz ze wzrostem zwierzaka zmniejszaj ich ilość. Dowiedz się więcej o:
Rozwój szczeniąt
Zarówno fizyczny jak i psychiczny rozwój szczeniąt przebiega bardzo dynamicznie. Właściwe szkolenie i odpowiednio dobrany trening wzmocni Waszą relację i da Twojemu pupilowi poczucie stabilizacji. Nauka od najmłodszych lat jest konieczna, żeby pies opanował niezbędne komendy i nauczył się jak zachować się w domu, wobec innych domowników oraz zwierząt.
Zdrowie i opieka
Przyzwyczaj swojego szczeniaka do domowego badania: sprawdzania zębów, łap, pazurów oraz zaglądania do uszu. To sprawi, że dorosły pies nie będzie czuł dyskomfortu, kiedy będziesz sprawdzał stan jego higieny bądź zdrowia. Sprawdzaj, czy nos psa jest delikatnie wilgotny a oczy czyste i bez ropy w kącikach lub łzawienia. Około 4. miesiąca życia szczeniaki zaczynają gubić mleczne zęby. W tym okresie koniecznie sprawdzaj uzębienie pupila. Stałe zęby u psa powinny być błyszczące i białe, dziąsła różowe bez czerwonej obwódki u podstawy zębów. Kontrola uszu psa jest niezmiernie istotna, szczególnie u ras, które mają je oklapnięte. Kanał słuchowy musi być suchy. Pilnuj też wagi oraz temperatury ciała swojego pupila, by możliwie jak najszybciej wykryć jakiekolwiek odchylenia od normy.
Dowiedz się więcej o: